O NAS

Manufaktura zabawek LUPO to miejsce, w którym powstają tradycyjne, niepowtarzalne zabawki. I tak od wielu pokoleń. Tworzymy je z miłością, aby dostarczały dzieciom niezapomnianych wrażeń.

Z miłości do drewna, czyli… jak się to wszystko zaczęło?

Pierwsze zabawki drewniane, które do dzisiaj są dla nas inspiracją, powstały w pracowni naszego dziadka.

Historia rozpoczyna się kilka lat po wojnie, w czasach, gdy brakowało dosłownie wszystkiego. Ale na pewno nie dobrych pomysłów i marzeń o tym by tworzyć, a przy okazji wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Produkcja zabawek była „przy okazji”, ponieważ dziadek musiał przed wszystkim utrzymać pięcioro dzieci.

Nasz tata z rozrzewieniem wspomina pierwsze zabawki, które dostał od dziadka. I tak, mimo upływu lat, drewniane zabawki nadal kojarzą się z magią dzieciństwa. Tego pachnącego domową szarlotką, z dala od komputerów i smartfonów, ale za to blisko rodziny i przyjaciół.

W zakładzie dziadka tradycyjnymi metodami powstawały nie tylko zabawki, ale także meble, podłogi i schody. Chociaż LUPO stawia na nowoczesne metody obróbki drewna w których liczy się precyzja, to jednak człowiek jest tutaj kluczowy, bo to on na końcowym etapie produkcji czuwa nad bezpieczeństwem i dobrym wyglądem każdego produktu.

Od koncepcji do realizacji

Manufaktura zabawek LUPO nie pozostawia dzieła przypadkowi

Każdą nawet najmniejszą część zabawki tworzymy od A do Z samodzielnie.

  • Wszystko rozpoczyna się od koncepcji. To ona jest podstawą wykonania projektu. Następnie powstaje prototypu. Nowe zabawki najczęściej tworzymy pod wpływem impulsu, gdy wpadnie nam do głowy ciekawy pomysł. Nie stronimy też od pomysłów klientów i produkując zabawki na zlecenie.
  • Produkcja zabawek drewnianych niekiedy bywa bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. W takich przypadkach nieoceniony jest szeroki park maszynowy który pozwala nam realizować najbardziej wymagające projekty – tak, by ostateczny efekt zachwycał.
  • Testujemy, sprawdzamy, dopracowujemy – tak, aby każda zabawka z naszej manufaktury, która trafi do malucha była w pełni bezpieczna i dostarczała bezcennych wrażeń.

Prosty design, który inspiruje

Piękno naszych zabawek tkwi w prostocie

Dzieciństwo to okres, w którym maluch ma zdobyć jak najwięcej umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu. Zabawki, które same się poruszają, same wydają różne dźwięki i pokazują gotowe rozwiązania czynią dziecko jedynie biernym widzem. Uniemożliwiają mu kształtowanie otaczającej je rzeczywistości.

Zabawki drewniane są inne. Maluch może sam zadecydować, jaką budowlę stworzy z przyjemnego w dotyku drewna. Może samodzielnie zorganizować wyścig samochodów, które sam wprawi w ruch. To w ten sposób uczy się, jak działa świat i rozwija swoją wyobraźnię.

MADE IN POLAND – to brzmi dumnie

Każdy produkt jest dla nas wyzwaniem, a jego produkcja przygodą

Chcemy zarażać pasją do drewnianych zabawek nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Rozumiemy, że spoczywa na nas w związku z tym duża odpowiedzialność. Dlatego napis „Made in Poland” zobowiązuje nas do jeszcze większej troski o bezkompromisową jakość na każdym etapie produkcji.

Wyrusz z nami w niezwykłą przygodę do świata, w którym tradycja łączy się z przyszłością. Pozwól odkryć drewniane zabawki kolejnym młodym pokoleniom!

Rekomendacje

Serdecznie dziękujemy za słowa uznania od naszych partnerów i klientów. Każdy ciepły komentarz mobilizuje nasz do ciężkiej pracy. Bardzo ważne są dla nas uwagi klientów – to one udoskonalają produkty!

Pierwszego zakupu dokonaliśmy dość nieśmiało, myśląc, że to kolejne drewniane zabawki jakich jest sporo na rynku. Po rozpakowaniu pierwszej dostawy, kiedy tylko wzięliśmy do ręki zabawki, od razu wiedzieliśmy, że Lupo Toys to firma, z którą wiążemy swoją przyszłość. Wszystko wykonane jest z należytą dokładnością, dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Kolory są wyraziste, ale nie męczące wzroku dziecka a różnorodność faktur pobudza percepcję dotykową małego człowieka. Cóż więcej mogę powiedzieć.. chyba tylko to, że ciężarówka z klockami to jedyna zabawka, która zajęła mojego dwulatka na prawie godzinę. Polecam z czystym sercem 🙂

K.Paciuszkiewicz / ADIKU.pl
Manager

Współpraca z LUPO TOYS to czysta przyjemność! Od projektu, ustalenia szczegółów, korekty do wykonania produktu i dostawy.

Marcina Wrona / WROMET
Manager