Blog

HomeLUPO TOYSKlocki drewniane bawią i rozwijają

Klocki drewniane bawią i rozwijają

Po modzie na klocki plastikowe, klocki drewniane znów wracają do łask. Rodzice doceniają nie tylko powrót do natury, ale również ich nieograniczone możliwości. Mimo swojej prostoty, korzystnie wpływają na rozwój pociechy – i to na wielu płaszczyznach jednocześnie. Poznaj wszystkie ich zalety i dowiedz się, dlaczego warto podarować je dziecku.

Klocki drewniane – edukacyjne zabawki dla każdego dziecka

Klocki drewniane to zabawki, które bez wahania można określić jako edukacyjne i rozwojowe. Drzemie w nich ogromny potencjał, dzięki któremu dzieci zdobywają i trenują umiejętności.

Ich rola edukacyjna sprowadza się przede wszystkim do korzystnego wpływu na rozwój – już od pierwszych miesięcy życia. Klocki drewniane pozwalają między innymi:

  • odkrywać świat kształtów,
  • poznawać kolory,
  • trenować motorykę małą (tj. sprawność dłoni i palców),
  • rozwijać kreatywność i pobudzać wyobraźnię,
  • rozwijać zdolności poznawcze
  • wspierać naukę zależności przyczynowo-skutkowych
  • ćwiczyć zdolność koncentracji oraz cierpliwość.

Ponadto klocki można wykorzystać do nauki matematyki – liczenie klocków jest dużo przyjemniejsze niż liczenie np. plastikowych patyczków.

Klocki drewniane – zabawa bez górnej granicy wiekowej

W klockach drewnianych świetne jest to, że można się nimi bawić bez ograniczeń. Nie ma tutaj żadnej górnej granicy wiekowej – w przeciwieństwie do gotowych zestawów klocków z tworzywa (oferowane są dla konkretnych grup wiekowych). Dziecko – w zależności od tego, ile ma lat, może klocki wykorzystywać według swojego uznania. Dlatego to jednocześnie zabawki bardzo uniwersalne i ponadczasowe.

Podczas, gdy rocznym (a nawet młodszym) maluchom frajdę będzie sprawiało niszczenie wież postawionych przez rodziców, tak 2-3-latki będą w stanie wyczarować różnego rodzaju piramidy, wieże czy mosty. Starsze dzieci także pochłonie zabawa klockami – z dużych zestawów stworzą oryginalne i niepowtarzalne konstrukcje, dla których ograniczeniem będzie wyłącznie wyobraźnia.

Zabawa klockami drewnianymi jest wciągająca i nigdy się nie nudzi. Tego rodzaju zabawki potrafią zająć na długi czas, zapewniając ogromną frajdę i jednocześnie ucząc poprzez zabawę. Dlatego warto w nie zainwestować w asortymencie LUPO TOYS znajdziesz naturalne klocki z drewna dostępne w atrakcyjnej cenie.

ZOBACZ NASZE KLOCKI!

 

POST A COMMENT